Mogo aizdevums automašīnas iegādei

A/S Mogo piedāvā divus pakalpojumus – (a) kredīts automobiļa iegādei, (b) aizņēmums pret auto ķīlas garantiju. Abi šie pakalpojumi Latvijā bija pieejami vēl ilgi pirms mogo, taču līdz ar tā ienākšanu tirgus ir būtiski aktivizējies. Vispusīgs mogo kredīta apraksts un analīze jau ir veikts autokrediti.lv,  tādēļ turpinājumā pievērsīsimies jautājumam kā iegādāties automašīnu, izmantojot konkrētā uzņēmuma sniegtos pakalpojumus.

Kā iegādāties auto ?

Mogo piedāvātais un reklamētais kredīts auto iegādei savā būtībā ir auto finanšu līzings. Tas nozīmē, ka mogo nopērk automobili, bet klients katru mēnesi veic noteiktas summas iemaksu uzņēmuma kontā. Brīdī, kad viss kredīts ir nomaksāts, uzņēmums pārraksta automobili uz klienta vārda un tas var darīt uz to, ko sirds vēlas.

Salīdzinājumā ar citiem auto līzinga uzņēmumiem mogo aizdevums ir dārgāks. Procentu likmes ir augstākas, taču pakalpojumam ir iespējams pieteikties arī internetā, kas iespējams ir mogo viena no lielākajām priekšrocībām.

Pretendēt uz aizdevuma saņemšanu var ikviens Latvijas Republikas iedzīvotājs, kas sasniedzis 20 gadu vecumu, ir ar pietiekamiem ienākumiem un tīru kredītvēsturi.  Piesakoties kredītam ir jāaizpilda anketa un uzņēmuma speciālisti pārbauda (a) informāciju par klientu, (b) informāciju par automašīnu. Praksē iespējams, ka piedāvātā kredīta summa ir mazāka nekā cerētā, taču ar to ir jārēķinās visos gadījumos.

Saskaņā ar Latvijas Republikas likumdošanu auto līzinga izmantotājiem ir jānodrošina vismaz 10% līdzfinansējums. Piemēram, ja auto vērtība ir 5000 EUR, tad klientam ir jābūt vismaz 500 EUR, ko samaksāt pārdevējam.

Kas jāņem vērā pirms pirkt automašīnu līzingā ?

Papildus jārēķinās, ka būs jāapmaksā arī OCTA un iespējams arī KASKO apdrošināšana. Nedrīkst aizmirst arī par auto pārreģistrācijas izdevumiem, auto nodokli, remonta, degvielas un tehniskās apkopes izmaksām. Iegādājoties automašīnu izdevumi tikai sākas, taču nevar noliegt, ka automobilis var būtiski paaugstināt dzīves komfortu. Protams, visam ir sava cena.

Kur es varu uzzināt vairāk par citiem piedāvājumiem ?

Iepriekš jau minējām, ka Mogo nav nebūt vienīgais uzņēmums, kas piedāvā aizdot naudu automobiļa iegādei. Latvijā šobrīd darbojas aptuveni 10 auto līzinga uzņēmumi, no kuriem lielākā daļa ir komercbanku meitasuzņēmumi. Ja nopietni domā par auto iegādi un pašam naudas nepietiek, veic rūpīgu piedāvājumu izvērtējumu. Neaizmirsti izvērtēt arī savas finansiālās iespējas ilgākā perspektīvā, jo kredīta ņemšana un atmaksa nav vienas dienas jautājums. Vairumā gadījumu parāda atmaksa notiek 1 – 5 gadus, kas ir salīdzinoši ilgs termiņš, ja ņemam vērā, ka parasti savu dzīvi pat neplānojam tik ilgā perspektīvā. Aizņemies atbildīgi.