Interneta pieslēgumi Latvijā

Daudzi no mums šķiet atceras, ka vēl pirms 15 gadiem par ātru internetu tika uzskatīts tas, kurš spēja nodrošināt ātrumu 56kb/s, kas tika panākts ar iezvanpieejas modemu. Kopš tā laika daudz, kas ir mainījies un absolūti lielākajai daļai Latvijas iedzīvotāju ir piejams ātrs internets laukos. Lai arī ātrums 10 mbit/s – 20 mbit/s nepārsteigs nevienu Rīgā vai kādā citā lielākā Latvijas pilsētā dzīvojošu, tomēr tas ir ļoti daudz. Vēl pirms 3 – 4 gadiem internets ar ātrumu 3 mbit/s bija ļoti labs rādītājs, ja dzīvoji ārpus pilsētas. Šobrīd, līdz ar jaunu optisko līniju ievilkšanu un bezvada interneta strauju izplatību, internets ir pieejams pat tur, kur agrāk tas vispār nebija nekāds.

Maksa par interneta pakalpojumu izmantošanu sākas no 10 eur – 20 eur mēnesī. Tiem, kas vēlas saņemt maksimāli kvalitatīvu servisu un vienlaikus skatīties arī digitālo televīziju ir vērts paņemt mazliet dārgāku paketi, kas nodrošina bezlimita upload un download iespējas. Ja ikdienā vēlies skatīties filmas, augšupielādēt vai lejupielādēt liela apjoma failus (mūzika, video, foto), arī tad ir labāk ņemt mazliet dārgāku pieslēgumu nekā minimāli piedāvātais.

Kurš ir lētākais internets Latvijā ?

Ja Tu dzīvo Rīgā, tad vari atrast pieslēgumu, kas nemaksā dārgāk par 5 – 10 eiro mēnesī. Ātrums būs pietiekams, taču pats galvenais ir jautājums par interneta stabilitāti. Mazie interneta provaideri var solīt debesu brīnumus, taču viņu finansiālās iespējas vairumā gadījumu nespēj nodrošināt kvalitatīvu klientu apkalpošanu. Lielie provaideri spēj sniegt klientu tehnisko atbalstu (telefoniski) 24 stundas diennaktī, bet nopietnākus bojājumus novērš 1, īpašos gadījumos trīs darba dienu laikā. Tiesa, ir kāda maza nianse. Absolūti lielākajā daļā situāciju, lai salabotu internetu nav vajadzīga meistara izbraukšana un visu var salabot attālināti. Ja interneta pieslēguma piedāvātājs šādu iespēju nepiedāvā, tad diemžēl atliek vien gaidīt meistaru un par vizīti maksāt 10 – 30 eiro.

Kopumā varam secināt, ka lētākais internets ne vienmēr ir labākais, taču viss ir atkarīgs no lietotāja vajadzībām. Optiskā interneta pieslēgums ļauj iegūt visaugstāko kvalitāti, taču diemžēl tas nav pieejams visur Latvijā. Labākais, ko darīt situācijās, kad ir izvēles iespēja, ir noslēgt beztermiņa līgumu. Ja saņemtā pakalpojuma kvalitāte tevi neapmierina, izvēlies citu provaideru. Vadu ievilkšana neprasa ilgu laiku. Septiņas reizes nomēri un vienu reizi griez. Tu vari uzzināt vairāk par to, kā tiek nodrošināti telekomunikāciju pakalpojumi valsts līmenī un jaunākās prognozes Latvijas Satiksmes ministrijas mājas lapā. Lai izdodas atrast sev piemērotāko risinājumu.