Kas ir ātrie kredīti ?

Latvijas ātrie kredīti ir finanšu starpniecības pakalpojums, kas ļauj klientiem iegūt īstermiņa aizdevumu, izmantojot interneta pieslēgumu vai retāk mobilo telefonu. Tas var likties ērti, taču aizņēmējam ir liela atbildība par savu rīcību. Ja ierodoties bankā kredītspeciālists vēl var mēģināt atrunāt no aizņemšanās, tad attiecībā uz ātrajiem kredītiem šāda prakse nav iespējama, jo viss norisinās internetā bez fiziskas sarunas.

Ņemot vērā iepriekš minēto, var droši apgalvot, ka ātrie kredīti internetā ir pakalpojums, kas atbilst mūsdienu tehnoloģiskajai attīstībai. Pieteikties aizdevumam iespējams 24 stundas dienaktī, turklāt bez ķīlas un galvotāja. Visi kredīti šādu iespēju nepiedāvā, bet ātro kredītu pieteikumi tiek saņemti, uzglabāti un apstrādāti tikai elektroniski, līdz ar to datorsistēmai nav grūti pieņemt papildus pieteikumu arī nakts stundās. Saņemtās anketas tiek apstrādātas otrā dienā un gadījumā, ja pieteikuma iesniedzējs atbilst visiem kritērijiem nauda uz klienta kontu tiks pārskaitīta jau pavisam drīz.

Teorētiski ātrie kredīti 15 minūtēs varētu tikt pārskaitīti arī naktīs, taču šādu iespēju nepieļauj Latvijas likumdošana un arī banku pārskaitījumi ārpus vienas bankas netiek realizēti nakts stundās.

Vai ātrie kredīti ir noderīgi ?

Jā un Nē. No vienas puses, ātrie kredīti ir labs pakalpojums, jo ļauj aizņemties situācijās, kad steidzami vajag naudu. No otras puses, reizēm daļa cilvēku neizprot potenciālās sekas un aizņemas nepārdomāti. Galarezultātā mēs dzirdam stāstus par procentiem kas izauguši līdz nezināmiem augstumiem, par bērniem, kas aizņemas neko nesakot vecākiem un, un, un. Tajā pašā laikā ir vairāk kā skaidrs, ka pie vainas nav ātrie kredīti, bet gan paši aizņēmēji, kas veic savas izvēles nepārdomāti, vieglprātīgi un pēc tam vaino citus.

Oponenti gan var norādīt, ka valsts uzdevums ir aizsargāt vājākos, ar to saprotot arī tos, kas nespēj pieņemt adekvātus lēmumus. Šādas runas nebūtu bez pamata, taču, ņemot vērā, ka Latvija ir izvēlējusies liberālas demokrātijas ceļu, ierobežojumi ātrajiem kredītiem nedrīkstētu būt pārlieku smagi. Jau šobrīd likumdevējs ir pieņēmis, ka kredītiem virs 100 eiro maksimālais soda apmērs nedrīkstēs pārsniegt 100% no kredīta summas. Ja runājam par kredītņēmēju aizsardzību, tad tas ir liels solis uz priekšu.

Finanšu terminu skaidrojums sagatavots, izmantojot kredītu salīdzināšanas portāla crediti.lv apkopots materiālus. Plāno aizņemties ? Izvērtē savu maksātspēju. Aizņemieties atbildīgi.